FYZICKÉ OSOBY – postup krokov a formulár na 2% z daní

STIAHNÚŤ: Vyhlasenie-o-poukazani-podielu-zaplatenej-dane-z-prijmov-fyzickej-osoby_OZ Atletika pre deti.pdf

Postup krokov pre fyzické osoby,ktoré si samé podávajú daňové priznanie v roku 2021

 

  1. 1. Vyberte si jedného prijímateľa zo Zoznamu prijímateľov 2% na rok 2021, ktorému chcete poukázať Vaše % zo zaplatenej dane, minimálna výška v prospech prijímateľa je 3 €.

 

  1. 2. Vypočítajte si:
    2% z Vašej zaplatenej dane – to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech „OZ Atletika pre deti“poukázať, ak ste v roku 2019 neboli dobrovoľníkom, alebo dobrovoľnícky odpracovali menej ako 40 hodín. Táto suma však musí byť minimálne 3 €.

 

  1. 3. V daňovom priznaní pre fyzické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 2% z dane v prospech 1 prijímateľa. Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť, nájdete v Zozname prijímateľov pri organizácií, ktorú ste si vybrali.

 

Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť:
IČO: 423 675 49

Právna forma: občianske združenie

Obchodné meno: Atletika pre deti

Sídlo:Hviezdoslavova 68, 953 01 Zlaté Moravce

 

  1. 4. Ak chcete oznámiť prijímateľovi, že ste mu Vy zaslali svoje 2% , zaškrtnite v tlačive príslušný súhlas so zaslaním Vašich údajov (meno a adresa… NIE však poukázaná suma) – novinka od roku 2016!

 

  1. 5. Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania (zvyčajne do 31.03.2021) na Váš daňový úrad (podľa Vášho bydliska a v tomto termíne aj zaplaťte daň z príjmov.

 

  1. 6. Daňový úrad po kontrole údajov a splnení všetkých podmienok má zákonnú lehotu 90 dní na to, aby previedol sumu, ktorú ste poukázali, v prospech Vami vybraného prijímateľa.

 

Poznámky

 

Sponzori    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/clients/client136/web276/web/wp-content/plugins/logo-slider/logo-slider.php on line 600